A Spoonful on Inspiration

Nonii noniii noniiii, sõbrad
Kõigepealt pean tunnistama, et ma olen teile kõigile valetanud. Nimelt eelmises postituses kirjutasin, et hakkan ERM-is olevaid kindaid järgi kuduma ja lisasin ka pildi. Kuid tegelikult sinna kohale jõudes võtsin kudumiseks hoopis teised kindad. Aga nendest räägin ma lähemalt, siis kui valmis saavad.
Tegelikult olen ma siin jälle sellepärast, et täna sai läbi minu poolt valitud vabaaine Materjaliõpetus, kus sain tundma erinevaid kiudusid. Selle kõige lõpetuseks tuli valida mingisugune toode ning koostada materjalide valik ja nende analüüs. Mina valisin empsi mõnigase peale surumise tagajärjel kannusoojendaja. Tegelikult oli meil seda ka vaja.
”Eesti jahedatel ja kõledatel sügis-talve päevadel kulub igale inimesele ära tassike kuuma kohvi või teed. Kuid külmad tuuleiilid on koos välisõhuga alandanud ka toatemperatuuri ja kuuma joogi nautimise pikkus sellega lühenenud. Vanad head savikannud ei hoia piisavalt kaua jooki kuumana ning vaaremade pärandatud ilusaid kannukesi ei tahaks ka uute moodsate vastu vahetada. Kõige selle vastu aitab, kui kasutada vana head kannusoojendajat, mida saab tänu tänapäevastele külluslikele kanga ja kaunistuse valikule kujundada igale maitsele sobivalt. Antud töö käsitleb maalähedase ilmega kannusoojendaja valmistamiseks vajaminevate osiste tootmist, ehitust, omadusi ja kokkusobivust teistega.”

”Antud toode on mõeldud kasutamiseks koduperenaistele ning neile, kes armastavad ülekõige kuuma kohvi või teed. Toode hoiab tee/kohvikannu temperatuuri püsivana kogu nautimise aja. Tootel puudub hooajalise kasutamise kriteerium, kuid soovitatav oleks seda kasutada külmadel ja kõledatel sügis- ja talveõhtutel, mil kuuma joogi temperatuur võib madalama ümbritseva temperatuuri mõjul muidu liigselt langeda. Eriti on soovitatav antud toodet kasutada, kui tee/kohvi valmistamiseks kasutatatakse keraamilist kannu, mille tootmisel ei ole arvestatud pikaajalist temperatuuri säilitamise funktsiooni.
Toode on oma silueti saanud jälgides tee/kohvikannude ehituslikke iseärasusi ning seda, et soojendaja kasutamine oleks võimalik mitmete erinevate mõõtmete ja kujuga kannude puhul, mis tõstab soojendaja funktsionaalsust. Kuna kannusoojendaja on kahepoolne, siis on võimalik kasutada seda vastavalt meeleolule. Üks pool (päkapikud) on loodud kasutamaks seda jõulumeeleolus ning teine pool rohkem suvesooja oodates (lepatriinud). Soojendaja funktsionaalsust tõstab ka asjaolu, et see omab riputusaasa, millega saab endasse kondenseerunud vett sisseimav toode panna kuivama, mille tulemusena omakorda saab vältida hallituse teket ning tagada toote pikem eluiga.”

Ja lõpetuseks kokkuvõte: “Toode kannusoojendaja kuuma kohvi/tee nautlejatele on tõhus abivahend tagamaks joogi temperatuuri hoidmise jahedas ruumis sobivana. Kasutades eestlastele omaseid materjale: lina ja vill, loob kannusoojendaja hubase ja koduse tunde igasse majapidamisse. Linakiu hea niiskusimavus ning kuivamiskiirus ei lase soojendajasse koguneda mikroorganismidel ning tagavad hügeenilise naudingu kogu päevaks. Villa kiust (80% vill ja 20% segakiud) valmistatud vatiin tagab suure soojuse sisalduse kiudude vahel, luues sooja pesa igale kuuma jooki sisaldavale kannule.”

Tunnistan ausalt, mina ei kirjuta topshopi reklaame 🙂 Eks homme tuleb midagi vildist valmis meisterdada, muidu ei satun musta nimekirja 😕 ja seda ei taha ju keegi.

Aga seni sunny

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.