Magusad kukeseened 😛 Nüüd on lisatud juurde ka retsept!

Mees tuli koju ja köögis olles küsis kohe, et “mis kukeseeni sa teinud oled?:lol:” ma esiti ei saand pihta, et mis kukeseentest ta räägib, et mul ju pole kodus ühtegi kukeseent mida teha 😯 Muidugi olin ju tema poole seljaga sel hetkel kui ta küsis ja sealt ka siis arusaamatus kukeseente kohta 😀 Kui ringikeerasin ja nägin teda ühte “seenekest” käes hoidmas sain pihta mida ta uurib 🙂
Siin siis need magusad kukeseened on

Olgu ära öeldud, et need on tõesti magusad ampsud 😉

põhjaks vajaminev:
3 munavalget (keskmist või hiidmuna)
3-5 spl suhkrut
1 tl vanillsuhkrut
1 tl soola
3 spl maisitärklist
1 spl sidrunimahla

Kreemiks vajaminev:
3 munarebu
1-2 spl suhkrut
1-2 suurt kruusi piima
1-2 spl maisitärklist
1 tl vanillsuhkrut
1 spl sidrunimahla

Põhja valmistamine:
Eraldatud munavalgetele lisada sool ja vanillsuhkur ning ajada võimalikult hästi vahule.
Lisada saadud vahule juurde suhkur ja sidrunimahl ja edasi vahustada kuniks on juba tunda, et vahustamine muutub raskemaks ja koostis muutub tihkemaks ja tugevamaks.
Kui munavalged on kenasti korralikult tugevalt vahul siis lõpetada vahustamine ära ja raputada juurde maisitärklis ja tõsta lusikaga tasakesi ja rahulike liigutustega ülevalt alla liigutustega tärklis munavalge vahuga segamini.
Vooderda muffinivorm paberistvormidega ja tõsta lusikatega mõnusad kuhjakesed vormidesse. Noo ikka nii, et jäävad ilusad kuhjad peale, mitte ei oleks triiki vormidega ja panna eelsoojenenud ahju küpsema 200 kraadi juures 15 min.

Kreemi valmistamine:
Kreemi võib kohe valmistama hakata mil on põhjaosad ahju pandud siis jõuab kreem jahtuda.
ajada vispliga munarebud väiksemas potis laiali piima, suhkru ja vanillsuhkruga ja keerata nõrga kuumuse peale pidevalt segades.
Mõne ajapärast, kui segu on kenasti kuumenenud, raputada juurde maisitärklist tõstes samaaegselt kiirust vispliga segades, et ei tekiks tärklise klompe.
Lõpuks lisada juurde sidrunimahl ja jätkata segamist, kuni kreem hakkab omandama paksemat olekut. Soovitud paksuse pealt keerata kuumus maha ja segada veel mõndaaega ja jätta siis jahtuma.

Osade kokkupanek:
Kui nii põhi (seenejalad) kui ka kreem (seenekübara osa) on jahtunud siis tõsta lusikaga või lasta tordipritsist kreem seenejalgade peale ja on valmis kohe ärasöömiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.