NIMEABI VAJA !
Häda nagu Kiirel “Kevades”, ei oska nime anda/panna. Pakuks lausa 6 (virtuaalset)õuna asjatundjale abi eest. Vat valmis tegin aga korralikku eestikeelset nime ei oska asjale anda. Võib olla on ka isetegijatest see läbi käinud aga ju siis on kahe silma vahele jäänud. Kõnealune kudum näeb välja siis ja selja tagant. Üritasin küll leida internetist pilte illustreerimaks idee algallikat aga paraku ei leidnud. Siiani need , mida olen näinud , eeldavad ringselt kudumist, mina läksin kergema vastupanu teed ja kudusin põhimõtteliselt hästi pika salli ning õmblesin otsast kinni.Ja hiljem leidsin osinka foorumist kellegi õpetuse, et tema ka nii talitanud (kohe kergem hakkas 😀 ) Iseeneset hästi mõnus ja soe sai ümber võtta, hoiab hästi keha ligi ja ära ei kipu libisema. Ainuke mure , et kuidas oleks teda korrektne nimetada? Kui kellegil hea sõna keele peal ,ärge hoidke tagasi vaid jagage minuga ka 😉 😉

PITSSALLI KUDUMISEST

Üritasin minagi kududa peenvillasest lõngast haapsalu salli stiilis salli. Kordan, mitte ehtsat Haapsalu rätikut vaid sellest inspireeritud salli. Mustri siis valisin kohaliku meistri raamatust, materjali hankisin ka ehtsa , imepeenikese lõnga ning hakkasin pihta. No , mis see siis ära ei ole, on ju , ma ikka mõnegi kootud linikuga oma elu jooksul valmis saanud. Sellised olid mõtted alustades. Esimese päeva lõpuks kui eeldatava 10 cm asemel oli kootud 2cm oleks tahtnud kõva häälega hüüda kõigile (nii nagu tihti telekas välja hõigatakse ) ÄRGE SEDA JUMALA PÄRAST KODUS JÄRGI TEHKE !. Vardad jämedad, lõng peenike, pidevalt kadus mõni silm müstiliselt ära (hiljem sain aru , et tahgasireal nuppu kududes haarasin ka kõrvalsilmuse lahkesti kaasa.)
Veel jõudsin ma arusaamisele, miks keskoolis vanasti matemaatikat õpetati. No küll mina arvutasin oma arust , lõpptulemusena oli ikka ühes ääres silmi rohkem kui teises.
Teise päeva lõpuks ütlesin kodustele, et vat nii kange olen ma ikka küll ja koon selle lõpuni. Lubasin, et jõuludeks saan kindlasti valmis. Aga nagu teada peab ju ka mingi tagasitee omale jätma , setap, ma pomisesin vaikselt , et seda mis aasta jõuludeks ma parem ei ütle.
Aga tegelikult on ta juba mõnda aega siin mul valmis. Pits muidugi ebaühtlane, aga mis teha, küll järgmine tuleb kobedam. Mulle meeldivad väga just serva ja keskosa mustrit näeb paremini
Pitsivaimustus on mul paraku endiselt olemas. Tõmban hinge ja proovin jälle. Niikaua koon puhkuseks salle. Vat nii 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.